Produkt dnia
 Palmarosa 5ml. BIO Baldini
Palmarosa 5ml. BIO Baldini
32,00 zł
szt.
Nebulizator olejków eterycznych
Nebulizator olejków eterycznych
420,00 zł
Olejek z pestek malin 100 ml.
Olejek z pestek malin 100 ml.
49,99 zł
szt.
Olejek z Marchwi 100 ml.
Olejek z Marchwi 100 ml.
32,50 zł
szt.
Olej Konopny 100ml.
Olej Konopny 100ml.
29,50 zł
szt.
Zestaw ''Jesienne SOS''
Zestaw ''Jesienne SOS''
134,50 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE

Aby zwiększyć efektywność zastosowania olejków eterycznych często łączy się je w kompozycje z innymi olejkami eterycznymi lub też wybranymi roślinnymi olejami kosmetycznymi. Należy pamiętać że Olejki eteryczne powinny być stosowane rozcieńczone z wyjątkiem Nebulizatora olejków eterycznych.

ZABIEGI PIELĘGNACJI TWARZY
1 kroplę olejku eterycznego, dodać do porcji kosmetyku lub kremu na twarz. Dodawać i dokładnie wymieszać bezpośrednio przed zastosowaniem kosmetyku. Tak wymieszamy kosmetyk, z dodatkiem olejku eterycznego należy wmasować w skórę uważając, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z oczami. Gdyby doszło do kontaktu z oczami należy niezwłocznie przemyć obficie oczy wodą.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE CIAŁA
olejki eteryczne i stosowany kosmetyk do pielęgnacji ciała, należy połączyć w stosunku 1-2 krople olejku lub przygotowanej mieszanki olejków na każde 20 ml kosmetyku do pielęgnacji ciała. Składniki te należy łączyć ze sobą, bezpośrednio przed wmasowaniem w skórę ciała.


PEELINGI CIAŁA

50 ml drobnego cukru czy soli należy połączyć z 30 ml oleju oraz 2-3 kroplami olejku eterycznego. Można także dodać olejek  do gotowego lub przygotowanego inaczej peelingu dozując 1 kroplę olejku na każdą porcję peelingu.


KĄPIELE WODNE W WANNIE

do wanny wypełnionej wodą o odpowiedniej preferowanej temperaturze należy zakroplić 2-8 kropli olejku lub przygotowanej mieszanki olejków . Ilość użytego olejku eterycznego zależy od objętości wanny a także preferencji osoby używającej. Należy zacząć od ilości mniejszych i dopasowywać je w kolejnych kąpielach. Olejki eteryczne zakrapiamy na sól (najlepiej kamienną - doda minerałów),mleko lub śmietanę następnie wsypujemy lub wlewamy mieszankę do wanny.

MASAŻE RELAKSUJĄCE
olejek eteryczny  i bazę (olej roślinny kosmetyczny lub inna baza), należy łączyć w proporcjach od 2 do 4 kropli olejku eterycznego lub przygotowanej mieszanki olejków na każde 10 ml bazy (olej roślinny kosmetyczny lub inna baza). Składniki preparatu do aromaterapeutycznego masażu łączyć należy bezpośrednio przed stosowaniem zabiegu/masażu.

INHALACJE
do pojemnika wypełnionego gorącą wodą (ok 2-4 l) należy dodać 1-2 krople wybranego olejku eterycznego. Głowę nakryć ręcznikiem i pochylić bezpośrednio nad pojemnikiem, Podczas inhalacji należy koniecznie zamknąć oczy aby nie doszło do ich podrażnienia. Inhalować od 3 do 10 minut lub ostygnięcia wody. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

NEBULIZATOR OLEJKÓW ETERYCZNYCH

olejek eteryczny rozpylany w najczystszej postaci, wchłania się przez drogi oddechowe i skórę. Szklany pojemnik, w żaden sposób nie wchodzi w reakcję z olejkiem. Do pojemnika wlać 8-10 kropli olejku ustawić pożądaną siłę nebulizacji pokrętłem. Nebulizator działa w pomieszczeniach do 30 m2. Nie stosować dłużej niż 3 godz.

NAWILŻACZE POWIETRZA Z FUNKCJĄ AROMATERAPII
to rozwiązanie łączące w sobie nawilżanie powietrza a także funkcję wykorzystywania olejków eterycznych. Posiadają one specjalne koszyczki do aromaterapii lub pojemnik. Stosujemy 2-4 krople olejku na specjalnie do tego przeznaczoną gąbkę znajdującą się w urządzeniu lub pojemnik. Zaleca się stosowanie do 5 kropli olejków lub przygotowanej kompozycji olejków.

"KAMIENIE" CERAMICZNE

zakropić kilka kropel na "kamień" powtarzać gdy zapach straci na sile. 

ODŚWIEŻACZE DO SZAFY

zazwyczaj i najczęściej stosuje się do tego celu olejek lawendowy. Dzięki jego stosowaniu przechowywane w szafie ubrania zyskują przyjemny, świeży zapach. Ważnym i praktyczną funkcją jest to, że zapach olejku lawendowego skutecznie odstrasza mole. Jeżeli jednak lubimy inny zapach można z powodzeniem użyć zgodnego z naszym gustem olejku eterycznego.


TEST ALERGICZNY


Zanim zastosujemy olejek eterycznych na skórę powinniśmy przeprowadzić test alergiczny. Do tego celu przygotowujemy mieszankę testową. Wystarczy połączyć łyżkę oleju roślinnego kosmetycznego lub na przykład oliwy z oliwek, oleju kokosowego z 1-2 kroplami olejku eterycznego który wybraliśmy. Na wewnętrznej części zgięcia łokcia, należy rozprowadzić na skórze niewielką ilość przygotowanej mieszanki testowej. Jeżeli w okresie doby po zastosowaniu/nałożeniu mieszanki testowej nie wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie swędzenie lub pieczenie skóry) ten olejek można stosować w kontakcie z naszą skórą. Wskazane jest przeprowadzenie takie próby dla każdego wybranego olejku który zamierzamy stosować na skórę. U osób o wrażliwej skórze bezpośrednio po nałożeniu mieszanki testowej może wystąpić uczucie pieczenia lub mrowienia skóry. Jeżeli minie po kilku minutach podobnie zachowa się nasza skóra w przypadku późniejszego zastosowania.


WARUNKI PRZECHOWYWANIA NATURALNYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH

-należy przechowywać w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu - buteleczce najlepiej -umieszczonej w załączonym kartoniku.

-każdorazowo po użyciu należy dokładnie zakręcać buteleczkę.

-olejki koniecznie przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci !!

-najlepiej w ciemnym i chłodnym miejscu bez dostępu światła.

-niekorzystne są zmiany temperatury przechowywania olejków eterycznych.

-olejki można przechowywać w lodówce jednak nie należy ich zamrażać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl